Hogyan lesz jogsid?

Először is be kell iratkoznod!

A tanfolyamra való jelentkezés feltételei:

• a 16,5 életévedet betöltötted (18 éves kor alatt szülői hozzájárulás is szükséges)
  • érvényes személyi igazolvány, lakcímkártya
  • e-mail cím
  • elméleti tanfolyamdíj befizetése
  • legalább alapfokú végzettség (8 általános, érettségi, stb. igazolása a KAV vizsgaközpont felé, legkésőbb az első vizsgáig)
  • I. fokú orvosi alkalmassági igazolás

Ki kell választanod az elméleti tanfolyam típusát!

E-learning vagy tantermi képzés közül választhatsz.

Mi a tantermi képzést részesítjük előnyben, mert az E-learningnél gyorsabban és elmélyültebb KRESZ tudással tehetsz sikeres vizsgát. Intenzív tantermi képzésünk a Szeged, Szent Gellért u. 4. szám alatt lévő tantermünkben, 8-10 fős csoportokban valósul meg. Intenzív alatt azt értjük, hogy 2 hét alatt 7 alkalommal, alkalmanként 4 órában tartjuk az oktatást. Első héten hétfő, szerda, pénteki napokon 16.10-19.20 óra között.  A második héten hétfő, szerda, péntek 16.10-19.20 és szombaton 8-11.10 óra. A tanfolyamról hiányzás nem lehetséges, ha mégsem tudnál ott lenni, biztosítunk alkalmat a pótlásra.

E-learning képzést akkor javasoljuk, ha végképp nincs időd a tantermi tanfolyamra eljönni, vagy már rendelkezel más kategóriájú vezetői engedéllyel. Az e-learning képzést az eduKresz tanfolyam biztosítja, ahol rendelkezésedre áll 180 nap alatt 75 óra felkészülési idő. Ha a tanulás során tananyagban elakadnál, vagy nem értesz valamit, természetesen segítségedre leszünk. Online vizsgafelkészítőt biztosítunk számodra.

Elméleti vizsga esetében a tanfolyam kezdetétől számított 12 hónapon belül sikeresen le kell vizsgáznod, ellenkező esetben csak a teljes tanfolyam megismétlését követően jelentkezhetsz ismét. A jogszabály nem korlátozza a vizsgák számát, de az első vizsgaeseménynek a tanfolyam kezdetétől számított 9 hónapon belül meg kell történnie. A vizsga típusa SZEV, azaz számítógépes elméleti vizsga, amire online vizsgafelkészítőt biztosítunk, ezen gyakorolhatsz. A vizsgára való jelentkezést mi intézzük, melynek feltétele az elvégzett tanfolyam és a befizetett vizsgadíj.

A KRESZ vizsga helyszíne: KAV Szeged, Kereskedő köz 5/A-5/B. szám alatti vizsgaterme.

A sikeres KRESZ vizsgától számított 2 éven belül sikeres forgalmi vizsgát kell tenned. Amennyiben ez nem sikerül, úgy újabb vizsgát csak a tanfolyam megismétlése után tehetsz.

A sikeres KRESZ vizsga után oktatót kell választanod és elkezdeni a vezetési órákat!

A KRESZ vizsgát követően KAV által kiállításra és hitelesítésre kerül a nevedre szóló vezetési karton, aminek néhány nap az ügyintézési ideje. Ezt követően, a kartont megkapja a választott oktatód, aki felveszi veled a kapcsolatot és a vezetés elkezdődhet. Megbízható fiatal, igényes oktató járműveink vannak, nem egy „lestrapált időgépen” tanulsz majd vezeti.

Gyakorlati oktatás

Miután felvetted az oktatóddal a kapcsolatot, egyeztettek találkozási pontot és elkezditek az alapokat. Egy vezetési óra 50 perc. Alapoktatási szakaszban egy tanulónak 1 nap legfeljebb 2 óra tartható. Alapoktatás az első 9 óráig tart, melyet nem kötelező tanpályán tölteni. Ezt követi a fő oktatás, mely során városi, országúti és éjszakai vezetési órák vannak. Oktatónként változik, hogy ki milyen módszertan alapján oktatja az előírtakat, ezért nem érdemes hasonlítgatni magatokat másnál tanuló ismerőseitekhez. A végeredmény tekintetében egy a lényeg: figyel és tanulj. A vezetés nem csak tehetség kérdése, hanem egy tanulható dolog.

Az alábbi táblázatban láthatod a minimum teljesítendő óraszámokat és távolságot:

Alapoktatás 9 óra
Városi vezetés 14 óra
Országúti vezetés 4 óra
Éjszakai vezetés 2 óra
Minimum óra /távolság 29 óra, 580 km

A kötelezően előírt óraszámok és menettávolság teljesítése után, ha készen állsz, jelentkezhetsz a forgalmi vizsgára. Ezt az a döntést az oktatóddal egyeztetve hozd meg mindenképpen!

A forgalmi vizsga időtartama 60 perc, amely napi indulás előtti gépjármű ellenőrzésből, adminisztációból (10 perc) és forgalomban történő vezetésből (50 perc) tevődik össze. Szegeden jelenleg 35 forgalmi vizsgaútvonal van, amelyből húzás alapján 1-et kell teljesíteni.

A forgalmi vizsga helyszíne: KAV Szeged, Kereskedő köz 5/A-5/B. szám alatti tanpálya.

És akkor jöjjön az 1000 dolláros kérdés! Elég lesz-e a minimum 29 óra?

Erre a kérdésre nem lehet biztosan felelősségteljesen válaszolni!

Mi azt mondjuk, nem az óra a sok, hanem a tudás még a kevés! Vannak, akiknek igen elég a 29 és vannak akiknek még gyakorolniuk kell. Emberek vagyunk más-más adottságokkal. A legfontosabb, hogy az ember tanuljon, javítsa ki a hibáit és nyugodt lelkiismerettel, felkészülten menjen a vizsgára.

Elsősegély tanfolyam:

Az elsősegély tanfolyamot és vizsgát Magyar Vöröskereszt kirendeltségén keresztül tudod elvégezni a Szeged, Kossuth Lajos sgt. 119. szám alatt található Szeged Plázában.

Elérhetőségeik: csongradmegye@voroskereszt.hu +36 70 933 8045

Nyitvatartás: Hétfő – péntek 10:00 – 18:00

Online vizsgafelkészítő tananyagot tudunk számodra biztosítani!

Vezetői engedélyed kiváltása

A sikeres forgalmi vizsgát követően a vezetői engedélyedet bármely kormányhivatalban kiválthatod. Az ügyintézéshez szükséged lesz a személyes irataidra, továbbá a sikeres elsősegélynyújtó vizsgáról szóló, Magyar Vöröskereszt által kiállított igazolásra és az I. fokú orvosi alkalmassági igazolásra is.